6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мурињо се соочува со казна од ФА

  Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) го обвини менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо за неприкладни коментари во врска со судењето на натпреварот со Ливерпул.

  murinjo_mancester

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, пред натпреварот со Ливерпул кој се одигра на 17-ти октомври (0-0), ги прекршил правилата на ФА, бидејќи го коментирал изборот на судиите.

  Мурињо изјавил дека судијата Ентони Тејлор се наоѓа под голем притисок пред дербито со Ливерпул бидејќи живеел во Манчестер и дека ќе му биде тешко да да го одработи натпреварот.

  Португалецот има обврска до 31-ти октомври да се јави во ФА и да одговори на обвинувањата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.