6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Мудри совети на баба: 4 работи кои не треба да ги исфрлите од дома, за да не донесете неволја и лоша среќа

  Да се ​​верува или да не се верува во предзнаци, гатачки, магии итн. тоа е работа на сите. Сум слушнал стотици приказни за другиот свет, необични појави и секакви приказни.

  Некои само ме насмеаа, а други ме натераа да размислувам.
  Баба ми веруваше во предзнаци и не ја негираше мистичната компонента на нашите животи.

  Затоа ми кажа за 4 работи кои не треба да се исфрлаат од дома, за да не доаѓаат неволји.

  1. Бајат леб.
  Баба веруваше во моќта на лебот, дека му дава енергија и топлина на нашето тело и дека ни е испратен одозгора и никој нема право да го фрли, па макар и да е расипан.

  Затоа, во нејзината куќа имало посебна кеса во која го собирала расипаниот леб. И тогаш, кога ќе се наполнеше торбата, таа излегуваше и им ја даваше на кучињата на улица.

  2. Стари фотографии, дури и на непознати.
  За баба ми беше табу да ја фрли фотографијата. Таа искрено веруваше во моќта на сликата на личност на хартија и рече дека во секоја слика има своја енергија. И ако ја фрлите фотографијата, тогаш можеби личноста или луѓето прикажани на неа може да донесат проблеми или да се разболат.

  3. Работи што ги носат децата.
  Според разбирањето на бабата, облеката му дава топлина на човекот, а уште повеќе на децата. Затоа, не и се вклопуваше во главата како е можно да се фрли она што може да ве стопли во тешка година.

  Затоа ги донирала.

  4. Рачни часовници.
  Часовникот никогаш не бил исфрлен од дома, бидејќи бабата рече дека ако го исфрлите времето надвор од дома, може да се пошегува со вас.

  Неработните часовници биле однесени кај часовничарот, а доколку не можел да ги поправи, се чувале на таванот.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.