6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна маска против стареење напрена од овие домашни состојки

  Направете домашен препарат од мед кој ефикасно ги ублажува брчките и ја затегнува кожата.

  Не е потребно да трошите цело богатство на козметички препарати за ублажување на брчките, можете и сами да направите ефикасен препарат кој од лицето ги брише трагите од стареењето.

  Потребно ви е:

  – 4 лажици вазелин

  – 2 лажици мед

  – 2 жолчки

  – 2 лажици маслиново или бадемово масло

  Вазелинот стопете го на водена пареа со цел да стане течен. Потоа додадете ги сите останатите состојки и добро промешајте со цел да добиете хомогена смеса. Нанесете јa маската на лицето и држете ја околу половина час, па отстранете ја со влажен пешкир. Набрзо ќе ги забележите првите позитивни резултати, а брчките ќе бидат значително ублажени за една недела.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.