6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Мојот петгодишен син ми побара пари – беше тешко кога дознав зошто

  Си доаѓа таткото од работа дома, уморен, нервозен и го наоѓа неговиот пет – годишен син како го чека пред вратата. ”Тато, може ли нешто да те прашам?” ”Да, кажи што е работата?” ”Тато, колку пари заработуваш на саат?” ”Тоа не е твоја работа! Зашто ме прашуваш” –одговара таткото изнервиран.

  ”Само сакав да знам. Молим те кажи ми колку заработуваш на саат” ”Ако веќе мораш и тоа да го знаеш, заработувам 2000 денара на саат”. ”Ох” – вика детето и ја наведнува главата. “Тато, ќе ми позајмиш ли 1000 денари?” Таткото уште по изнервиран.

  “Ако единствената причина што ме тераш да ти позајмам пари е да купиш некаква играчка или слична глупост, тогаш заврти се и оди право во твојата соба. И размисли зошто си толку себичен. Јас не работа по цел ден за твоите детски глупости” Детето разочарано отишло во собата и ја затворило вратата. Таткото седи и се нервира, заради прашањата на детето…

  ….“Како се осмелува да праша такво нешто, само за да извлече пари од мене?” После еден саат, таткото малку се смирил и размислува: “Може стварно му требаа за нешто тие 1000 денари…Стварно не е захтевен и не бара често пари.” Таткото оди во собата на детето. “Заспа ли сине?” “Не тато, буден сум!”- одговорило детето. “Размислив…Може бев престрог кон тебе пред малку. Имав тежок ден и се истурив на тебе. Еве ти ги тие1000 денари што ги бараше”

  Детето се насмеало “Фала ти, тато”, извикало. Посегнало под перницата и извадило еден куп згужвани пари. Кога таткото видел дека детето има пари, почнал пак да се лути. Детето полека ги изброило парите и го погледнало татко му. “Зашто бараш пари, кога си имал?!”- налутено вика таткото. “Затоа што немав доволно, а сега имам” – рекло детето.

  “Тато, сега имам 2000 денари. Може ли да купам еден саат од твоето време? Молим те, дојди си утре еден саат порано од работа. Сакам да јадеме заедно.” Таткото целиот скршен, го прегрнал детето и го замолил да му прости.

  Ова е само кратко потсетување за сите кои напорно работите. Не смеете да дозволите да ги запоставите своите кои ви значат најмногу, оние кои ви се најблиски до срцето, односно жената, децата и родителите. Ако умрете утре, компанијата и бизнис партнерите со кои работите лесно ќе ви најат замена. Ама на семејството и пријателите, кои ќе ги оставите зад вас, ќе им недостигате цел живот!!!!

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.