6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Мојата тајна: Мојот сопруг не се сомнева дека живее со мене и со сестра ми

  Моја најдобра пријателка е сестра ми Миа. Од кога се сеќавам, правевме сè заедно, од играње исти играчки до читање исти книги и јадење иста храна. Дури и нашите пријатели беа исти.

  За некои од вас ова може да изгледа чудно, но всушност затоа јас и Миа сме близначки, а како што знаете, близнаците споделуваат сè. Никогаш во животот не ми требаше никој друг освен сестра ми. Таа не е само моја сестра и најдобра пријателка, туку ми е доверлива личност, на која можам да и ги кажам моите најдлабоки тајни.

  Дури и кога одевме на различни факултети, нашата врска не заврши. Веројатно тогаш имавме различни пријатели и приоритети, но сепак останавме блиски. Споделивме сè преку телефон… од нашите нови интереси до озборувања на училиште… и слатките момчиња што ни се допаднаа. Не помина долго време и двајцата завршивме факултет и почнавме да работиме. Миа се пресели во главниот град, а јас останав дома со нашите родители, но останав во контакт со сестра ми.

  Во овој период на разделба се заљубив во Емо, шармантен бизнисмен што го запознав на деловен состанок. Неколку недели подоцна станавме пар, а три месеци подоцна тој ме запроси. Миа го запознала Емо за време на семеен ручек. Мојот вереник веќе знаеше дека имам сестра близначка, но беше забавно да се види како ќе реагира кога ќе сретне друга жена која личи на мене.

  Сите се забавувавме со Емо, бидејќи не можеше да не разликува, а неколку пати ме мешаше со Миа. Навистина, многу се смеевме и никој не очекуваше настаните да добијат остар пресврт. Една вечер, додека јас и сестра ми разговаравме на телефон, таа ми призна дека и се допаѓа Емо, а не само како зет. Малку засрамена, таа откри дека се заљубила во него. Ако мислите дека сум шокиран или навреден од нејзините зборови, многу се лажете. Некако знаев.

  Инаку, никогаш не сме чувале тајна една од друга, па не ме чудеше што сестра ми, што сестра ми е толку искрена со мене.

  Решив да го направам незамисливото и и предложив на Миа понекогаш да ги менуваме местата – без негово знаење. И онака не можеше да не раздели. И двете бевме невести на свадбата. Во еден дел од прославата стоев до Емо, а во остатокот – Миа облечена во венчаница. Никој не разбра што се случува. Само сакав сестра ми да го помине најважниот ден од мојот живот на ист начин како што го поминав јас, и бев многу среќна што го видов Емо како ја бакнува.

  Оттогаш често го споделуваме мојот сопруг. Таа често вечераше со него после работа наместо мене. Или одат на шопинг и Миа се преправа дека сум јас. Сепак, се чувствувам лошо поради начинот на кој го лажам мојот сопруг. Можеби некогаш ќе му ја кажам вистината, не сега. Го сакам, но јас ја сакам сестра ми многу повеќе. И сега за сега сакам само таа да биде среќна.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.