6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Момчето jа бакнало за добра ноќ а по неколку минути починала- ќе се зачудите која била причината

  Миријам Лемеј, се вљубила неколку дена пред да умре. Всушност бакнежот на нејзиниот нов избраник ја чинел живот, иако тој немал никаква намера да ја повреди.

  Миријам од Монтреал која имала 21 година, поради агресивна алергија на кикирики, починала. Нејзиното момче, во чиј стан таа ја помонала ноќта, јадел сендвич со путер од кикирики, па се вратил во кревет и ја бакнал Миријам. Момчето не и кажало на Миријам  што јадело, а не ни бил свесен дека таа е алергична на кикирики.

  Миријамм неммала време да му каже на што била алергична, па така за неколку минути таа добила агресивна алергија , па момчето повикало Брза помош, но за жал кога пристигнале таа веќе била мртва.

  Неколку дена пред смртта Миријам и кажала на својата мајка дека вљубена, а нејзината мајка рекла дека тој кобен ден, таа не ја носела со себе адреналинската инекција.

  Мајка на Миријам, ја објавила смррта на својата ќерка и ја споделува незината животна сторија со цел да ја подигне свеста на сите оние кои имаат алергии, секогаш со себе да носат лекови кои им се потребни.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.