6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Момчето ја молеше мајка си да го пушти да умре, а причината остава во солзи

  Малото момче ја молеше мајка си да го пушти да умре… Причината зошто го направи тоа ќе ве остави во солзи.

  Чен Ксијаотјан имаше само 5 години кога му беше дијагностициран тумор на мозокот кој на крајот ќе му го одземе животот во 2014 година.
  За жал, само неколку месеци подоцна неговата мајка Џоу Лу се разболе од бубрежна болест.

  Две години оваа двојка рамо до рамо се бореше со своите болести. На крајот, туморот го остави Чен слеп и парализиран. На мајка му и било кажано дека никогаш нема да може да живее нормален живот поради нејзината бубрежна болест.

  Лекарите на Чен знаеле дека неговото време на земјата завршува. Тие исто така беа сигурни дека неговиот бубрег ќе биде полн погодок за неговата мајка на која очајно и требаше трансплантација. Но, неговата мајка Џоу одбила.

  Слаткиот Чен слушнал кога мајка му ја одбила идејата, па кога видел молел и молел да му го прифати бубрегот.
  Како што растел туморот на Чен и се разболел, тој ја замолил мајка си да го остави да умре. Чен се надевал дека ако умре, може да помогне да се спаси животот на неговата мајка.

  Со солзи во очите и тешко срце Џоу конечно се согласи, а единствена утеха и беше сознанието дека дел од нејзиниот син ќе живее со неа засекогаш.
  Чен почина мирно на 2 април 2014 година, а бубрегот и беше даден на неговата мајка.

  ПР на болницата Ји Таи рече: „Медицинскиот тим имаше краток момент на молитва и тишина за сиромашното дете пред трансплантацијата, и мислам дека е фер да се каже дека останаа многу малку суви очи“.

  Жртвата на Чен не само што го спаси животот на неговата мајка, туку и спаси уште два животи со донирање на нејзините органи.

  „Кој ќе го најде својот живот, ќе го загуби, а кој ќе го загуби својот живот заради мене, ќе го најде“. (Матеј 10:39)

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.