6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Молитва која ги победува смртта и болеста

  Пресвета Богородица, Мајко на Севишниот Бог, семилостив заштитничка и заштитничка на сите кои со вера се обраќаат кон тебе! Погледни ме од височините на твојата небесна слава, слушај ја мојата скромна молитва и принеси ја пред твојот сакан Син.

  О, преблагословена Богородице! Ти си брз учител на сите и радост за оние што тагуваат; слушај ме и мене, тажен.

  Ти си доселеник на тагите: смири ми ги тагите и исцели ги моите душевни и телесни болести! Во тебе, според Бога, ја полагам сета моја надеж.

  Биди мој посредник и силен застапник пред твојот Син, нашиот Господ Исус Христос. Зајакнете ја мојата вера во Него. Потврди ме во Неговата љубов и научи ме да те сакам и да те прославувам, Пресвета Богородица, преблажена Маријо!

  На твојата семоќна заштита, чиста Богородице, се доверувам себеси.
  Амин!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.