6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Многу е важна: Знаете ли за што служи оваа дупка на мијалникот

  Секој мијалник има дупка, која има две важни функции.

  Првата е да овозможи непречен проток на вода. Да ја нема оваа дупка, на водата ќе и треба многу повеќе време да истече. Воздухот кој поминува низ неа дозволува брз проток на вода.

  Втората функција е проток на вода во случај на затнување. Дупката е поврзана со главната одводна цевка, па доколу дојде до затнување, водата ќе се враќа низ отворот во мијалникот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.