6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Млад човек кој го предвиде конфликтот во Украина има СТРАШНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Еве што следува

  TickToker, кој тврди дека е патник низ времето, објавува катаклизмични пророштва

  Непознат млад човек, кој се прослави со своите видеа за иднината на социјалните мрежи, ги предупреди сите да се подготват за многу лоша година.

  Според него, војната во Украина е само почеток на нешто многу полошо. На TikTok е познат како „Time Traveler“, а во новото видео спомнува настани кои наводно се од неговата историја.

  – Америка и Северна Кореја се во конфликт. Има војна. За тоа време се појави нов вид на корона. Пет пати е полошо и посмртоносно од се што знаеме – вели овој човек во видеото

  Потоа тој кажува како НАСА ќе открие нова планета каде што постои живот, додека Земјата ќе се соочи со природни катастрофи.

  – Ќе бидеме погодени од многу временски непогоди. Особено САД. Покрај разорните земјотреси кои ќе го погодат Лос Анџелес и околината, луѓето ќе треба да се справат и со урагани кои ќе ја разорат земјата – вели овој млад човек.

  Потоа доаѓа најлошиот дел.
  „Океаните не се истражени. Човечката раса наскоро ќе открие таен подводен град. После тоа, работите стануваат многу опасни. Метеор ќе падне на земја, недалеку од кинескиот брег.

  Посетителите доаѓаат кај нас од вселената. Вонземјаните првпат ќе контактираат со луѓе, но бидете внимателни. Тие не доаѓаат во мир. Некои од нив ќе напаѓаат луѓе – тврди тој.

  Иако повеќето луѓе се согласуваат дека овој млад човек има само жива фантазија и тврдат дека ги гледаат неговите видеа од забава, има и такви кои му веруваат.

  Во јануари 2022 година, овој млад човек предвиде дека ќе има војна во Украина, а кога тоа се случи, неговиот профил „заработи“ десетици илјади нови следбеници.

  – Корона вирусот на крајот ќе стане како настинка, уште поблага. Поголем проблем од тоа е подигањето на нивото на морето, поради што 500 милиони луѓе ќе мора да ги напуштат своите домови, пишува Дејли Стар.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.