6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Млада жена отишла во тоалет и родила без да знае дека е бремена-Следуваше уште едно големо изненадување!

  21-годишна девојка го доживеала најголемиот шок во животот откако се разбудила среде ноќ мислејќи дека треба да оди во тоалет. Се испостави дека почнала да се пораѓа, пренесува „Дејли мејл“.

  Бет Бамфорд од Стоук-он-Трент, Англија, тврди дека немала поим дека е бремена бидејќи имала менструација. Зголемувањето на килограмите го препишала на тоа што едноставно била дебела.

  Таа и нејзиниот 22-годишен дечко Енди Морис веќе имаа две деца – Елса-Меј (3) и Аливија (1). Додека Енди спиеше, таа роди девојче (подоцна наречено Вилоу).

  Ужасната Бет повикала брза помош, надевајќи се дека медицинските лица ќе и помогнат барем за постпородилната фаза. Меѓутоа, пред да пристигне брзата помош, се роди второ бебе – повторно девојче (Фреја).

  На разочарување на младата мајка, Фреја прво се родила со нозе надвор. Бебето не дишеше, но медицинските лица од итната помош можеа преку телефон да и објаснат како да му помогнат на бебето да го земе првиот здив со „благ тресење“.

  Подоцна стана јасно дека додека била бремена, Бет неколку пати одела на лекар, но никој не сфатил дека две деца се на пат.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.