6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  МИ СЕ СЛОШИ КОГА ВИДОВ ШТО МОЈАТА МАЈКА МИ ПОКЛОНИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Сакала да заштеди кутрата, па со поклонот ми го сруши цел свет!

  Шели Вотсон признава дека е скржава, и сфатила како да заштеди и на венчавката на својата ќерка – и подарила носена долна облека, што ја згрозило невестата!

  Шели Вотсон вели дека е скржава која одбива да троши пари за неопходни работи, па затоа одлучила да не потроши многу пари за венчавката на нејзината ќерка. Затоа и подари долна облека на младата жена, бидејќи одговараше на нејзиниот буџет.

  Оваа мајка, која се појави во емисијата „So Freakin Cheap“ на TLC, сакаше да ја почитува традицијата за венчавката на нејзината ќерка, па и донесе нешто позајмено и нешто сино, а превезот на невестата беше „нешто ново“ што според локалната традиција треба да и го даде.

  Невестата, исто така, треба да има нешто старо, и таму се појави скржавата мајка на сцената и ги зашемети сите со својот избор, особено невестата.

  „Ова е долната облека што ја носев за мојата прва брачна ноќ, сфатив дека ја немаш“, рече Шели, и ја подари на својата ќерка. „Беше измиена“, додаде таа, но поради тоа, нејзината ќерка Британи не беше помалку зачудена.

  „Тоа е мајка ми. Не сакам да носам нешто што ќе ме натера да размислувам за моите родители во текот на првата ноќ на брашно. Хорор”, рекла невестата.
  Сепак, Шели не гледа ништо лошо во тоа.

  „Штедењето значи многу споделување, делиме скоро се, вклучувајќи понекогаш и долна облека“, призна таа.
  Таа претходно ја организираше венчавката на нејзината постара ќерка Шели, со буџет од 1.368 долари, а овој пат одлучи да биде уште поштедлива.

  Ова значи дека перењето не е единственото изненадување што ја чека Бретања, бидејќи нејзината мајка замислила дека венчавката ќе се одржи во канцеларијаѕа за киропрактика, со цел да заштеди на плаќање простор – тоа нема да ги чини ништо.

  „Уморна сум од тоа што немам право да размислувам за мојата свадба“, вели очајната Бретања.

  Патем, таа ја организираше венчавката на нејзината постара ќерка Шели во спортската сала, која исто така ја изнајмија бесплатно, бидејќи нејзините пријатели се вработени таму.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.