6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Ми се заколна дека е НEBИНА на 22 години, а потоа кога дознав со колку мажи била ми се сруши цел свет!

  Еден Британец вели дека се чувствува измамен затоа што девојката го излажала за бројот на мажи со кои била.

  – Јас сум 30, а мојата девојка 23. Ние сме заедно скоро 12 месеци и таа е прекрасна. Кога за прв пат водевме љуб ов, таа ми се заколна дека е не вина, и иако беше сомнителна, и верував – вели тој и продолжува:

  – Три месеци живеев во верување дека сум нејзин прв, а потоа одеднаш, додека дремевме по водењето љубов, таа призна дека спие ла со поранешното момче пред мене.

  – Не ми пречеше толку многу, колку што ме погоди лажењето. Неколку дена подоцна, бевме на романтичен викенд, пиевме вино и гледавме во ѕвездите. Ја прашав што мисли, а таа луто ми одговори: Сигурно мислиш дека мислам на други мажи.

  Добро, ако ти е толку важно, освен со мојот поранешен, спиев со друг човек, тоа беше само еднаш и не ми значеше ништо – вели младиот човек.

  – И реков да престане да размислува за мене на најлош начин. Таа многу добро знае дека моите пријатели и членови на семејството ме предадоа во минатото, и затоа е многу тешко да му дадам доверба на некого – искрен е Британецот.

  – Таа ме убедува дека е лудо заљубена во мене, но сепак сум убеден дека не беше искрена за своето минато. Не знам како повторно да и верувам – заклучи тој.

  Одговор на терапевтот: Вашите стравови од ново предавство ве прават супер чувствителни и таа го знае тоа, дури и ако не го кажете тоа.

  Нејзиното минато е нејзино нешто и нема обврска да ви открива ништо, сè додека не биде подготвена за тоа.
  Нема потреба да се чувствувате загрозени од мажите со кои одамна раскина.

  Пејачката Ели Брук, членка на женскиот бенд „Петта хармонија“, призна дека сѐ уште е девица. Одлуката да се чува сѐ додека не се омажи, таа ја објаснила во своите мемоари, кои ги објавува на само 27 години.

  Брук ги изненади своите обожаватели ширум светот кога во своите мемоари откри дека е сè уште девица на 28 години. Се чува до бракот, па сè додека не се омажи Али Брук нема да спие со мажи. Таа за сè напишала во своите мемоари, а подоцна проговорила и во интервјуто за „Холивуд роу“.

  – Тоа го ставив во мојата книга, се отворив за тоа. Среќна сум што можам да го споделам со моите обожаватели и читатели, да им покажам каква одлука донесов, а тие тоа нека го прифатат како што сакаат – рекла пејачката. Додала и дека сите досегашни момчиња ја почитувале нејзината одлука.

  Луѓето, додала таа, порано ја исмејувале или не ѝ верувале, но таа не се замарала со тоа.

  – Имаше моменти кога луѓето ме исмејуваа или не ми веруваа, но јас едноставно морам да го имам тоа во моето срце, да ја знам својата вистина и само да пуштам да биде како што е.

  Неверојатно е чувството кога ќе видите дека некој го почитува тоа. Никогаш не почувствував никаков притисок – заклучила пејачката.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.