6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Ми кажа дека моето бебе е многу убаво, а потоа доживеав пекол- болна исповед на мајка која останалa без своето дете

  Вилијамс (52) од Вашингтон веќе 35 години не знае што се случило со нејзината ќерка, која е грабната кога имала само три месеци.

  Во потресната исповед Еленор за американските медиуми ја раскажува драмата која ја доживеала кога имала 18 години. Еленор кобниот декември 1983 година тргнала од Вирџинија во Канзас со својата тримесечна ќеркичка Ејприл без да насети дека животот целосно ќе и се смени. Еленор со бебето влегла во автобус со кој стигнала до Вашингтон, од каде требало да фати друг автобус за Канзас.

  Додека на станицата во Вашингтон чекала да пристигне другиот автобус, на Еленор и пристапила млада жена, со многу пријатен изглед и расположена за зборување.

  Веднаш го загледала бебето и со „искрена насмевка“ рекла дека малечката Ејприл е преслатка и продолжила да дели комплименти.

  Во еден момент ја замолила Еленор да и го даде бебето малку да го подржи, што неискусната мајка и го направила без да се двоуми. Младата жена седнала покрај Еленор и го лулкала бебето, а потоа и рекла дека нешто и смрди и дека најверојатно треба да му ја смени пелената на бебето.

  Кога Еленор ги пружила рацете кон детето, девојката се понудила таа да и смени пелени зошто ја гледа Еленор исцрпена. Младата мајка не стигнала ниту да се заврти и да извлече пелена, кога девојката веќе исчезнала со детето во прегратка.

  -Сега 35 години подоцна се уште се прашувам секој ден како сум можела да бидам толку глупава и како си го дозволив ова, вели несреќната Еленор, која секое утро прво помислува на својата Ејприл.

  Еленор потоа добила уште деца, но болката за првото девојче не и престанала.

  -Неколку пати сакав да се убијам, но не го направив тоа поради децата, вели Вилијамс за Вашингтон пост.

  Полицијата долго трагала по бебебто, но на киднаперката никогаш не и влегле во трага. Се што имале бил фото робот. Еленор дури немала ниту фотографија од своето бебе, туку само им напишала на полицајците како изгледа.

  Сепак, толку години подоцна, Еленор не губи надеж дека сепак ќе си ја пронајде својата ќерка.

  -Иако ова злосторство се случи пред повеќе децении, одлучивме повторно да покренеме истрага и овој пат повторно да го пуштиме во оптек фото-роботот, можеби ќе се појави некаква трага, велат во полицијата во Вашингон.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.