6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мислеле дека е преслатко што често го плази јазикот, но потоа ја дознале страшната вистина

  Од моментот кога се родил малиот Тајлер Џејмс Хедил, често го плазел јазичето надвор.

  Неговите родители мислеле дека то е навистина симпатично. Кога тој имал 5 месеци, мајка му му дала лек против болки поради тоа што му растеле запчињата и тој за малку ќе се угушел. Тогаш докторите сфатиле дека станува збор за нешто навистина сериозно.

  Се испоставило дека Тајлер, кој сега има 9 месеци, од раѓање боледува од спинална мускулна атрофија, односно најлоша верзија на тешко неуромускулно пореметување поради кое  е исклучително слаб, не може да седи, да се мрда, дури ни да голта.

  Лекарите немаат добра прогноза за малиот Тајлер, а рекле и дека тешко ќе го доживее вториот роденден.

  Сепак пронашле болница во Париз која би можела да го продолжи неговиот живот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.