6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мислела дека носи едно бебе а родила тројка, вистинското изненадување следело кога ги видела нивните лица (фото)

  Беки Џо Ален која има 23 години и живее во Ливерпул, забременила и мислела дека чека само едно бебе, меѓутоа на ултразвукот дознала дека носи тројки.

  Не можев да верувам, во нашето семејство немаме ни близнаци а камо ли па тројки, бев многу изненадена, но тука не бил крајот на изненадувањата.

  Откако се родеиле, како и секоја тројка, бебињата биле многу ситни па морало да бидат ставени на апарати за дишење, а по три недели почнале сами да се хранат па биле тргнати од апаратите и пуштени се дома.

  Се испоставило дека во прашање е идентична тројка, а шансите за такво нешто се 60.000, па се до 200 милиони спрема еден. Се на се само тие и уште еден пар во Велика Британија зачнале по природен пат со одентична тројка.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.