6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мислела дека купила куче, по две години сфатила дека живее со мечка

  Жена од Кина била шокирана кога дознала дека кучето што го вдомила пред две години е всушност црна мечка.

  Таа го купила животното сметајќи дека станува збор за тибетски мастиф, но кога дознала дека чува мечка одлучила да ја однесе во Центарот за згрижување диви животни каде ќе ѝ биде пружена соодветна нега.

  „Дневно јадеше полна кутија со овошје и две пакетчиња тестенини“, раскажа жената.

  Ветеринарите заклучиле дека здравјето на животното е добро. Црната мечка е заштитен вид во Кина.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.