6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мирисот на цигари може да се елиминира за секунда – куќата веќе никогаш нема да мириса на застарено

  Мирисот на цигари во домот е неподнослив, особено кога ќе се впие во гардеробата, завесите и мебелот. Колку и да чистите тешко е да се искорени. Еве неколку начини кои ќе ви помогнат да се ослбодите од лошиот мирис за минута.

  Отворее ги ширум прозорите, а прочистувачот на воздух наполнете го со есецијално масло и распрскајте ги теписоните, мебелот и ормарите.

  Поедини делови од вашиот мебел се вистински собирачи на непријатен мирис, така што за секој од нив постои начин како да го исчистите. Истурете врз тепихот сода бикарбона, оставете ја да отстои 20 минути и исмукајте ја.

  Чадот од цигарите создава жолтеникава нијанса на ѕидовите. За да се ослободите од ова, обична крпа намокрете ја со универзално средство за чистење и поминете преку ѕидовите.

  Тапацираниот мебел е најлош собирач на непријатни мириси. Пребришете го со алкохолен оцет разводнет со вода. Можете даистурите и сода бикарбона врз него, па по 24 часа да ја исмукате.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.