6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Мајка го пронашла својот изгубен син мртов во канал со помош на апликација

  Тежок ужас ја потресе мајката која го пронашла својот изгубен син мртов, неподвижен во ендек откако користела апликација за следење на iPhone. прифаќајте или враќајте...

  Милошоски: Димитров е политички камелеон, го интересира само фотељата

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски го нарече камелеон и кариерист министерот за надворешни работи, Никола Димитров, кој, како што нагласи, секогаш се водел од позициите на премиерите кои биле на власт за да си обезбеди удобнни позиции кои ги плаќаат граѓаните.

  „Првично Димитров пред 12 години тврдеше дека уставното име не треба да се менува, потоа беше за двојна формула. Кога беше со Груевски ја следеше неговата реторика, а кога дојде Заев, ја свитка кичмата и го промени името. Му беше важна удобната амбасадорска фотеља во Вашингтон, потоа стана советник на Груевски и не даде оставка. Потоа замина во Хаг и истите тие искомплексирани даночни обврзници од својот џеб издвоија 600.000 долари за неговото амбасадорување. Кога тој е на позиција нема комплекси “ рече Милошоски.

  Во однос на изградбата на Скопје 2014, Милошоски пред пратениците ја покажа одлуката која ја донел град Скопје уште во 2004 година, а за која гласале советници на СДСМ и ДУИ.

  „Тогаш Димитров имаше удобна амбасадорска фотеља во Вашингтон и не се противеше на оваа одлука. Кога ги напушти фотељите, прашуваше зошто немало референдум за Скопје 2014, а јас прашувам кој го гласал Димитров и кој му дал легитимитет? За сите овие пратеници гласале граѓаните, а за него никој. Доаѓаат претседателски избори, нека се обиде да собере 10.000 потписи и нека се кандидира на изборите, за да видиме дали ќе добие доверба и некој ќе застане зад него. Тогаш ќе има легитимитет“ порача Милошоски.

  Latest Posts

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Мајка го пронашла својот изгубен син мртов во канал со помош на апликација

  Тежок ужас ја потресе мајката која го пронашла својот изгубен син мртов, неподвижен во ендек откако користела апликација за следење на iPhone. прифаќајте или враќајте...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.