6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Милијардер понуди 5,2 милијарди евра за спас на голем американски трговски синџир

  Извршниот директор на потонатиот американски малопродажен синџир на „Сирс холдинг“, Еди Ламперт, понуди спас од стечај за 126 години старата компанија, ставајќи на аукција понуда од 5,2 милијарди долари.

  Неговата понуда, која беше надградена во однос на првата, која изнесуваше 5 милијарди долари, ја надминала понудата на компанијата, дознава Ројтерс од извори блиски до аукцијата.

  Новата понуда на милијардерот, би требало да спаси 45.000 работни места и 425 продавници низ САД.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.