6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Милиони жени беа заљубени во него, погледнето го Освалдо Риос на 60 години

  Имаше времиња кога пуерториканскиот актер Освалдо Риос беше број еден обожаван актер кај жените.

  Сигурно се сеќавате, дека неговото лице патролираше секоја вечер во македонските домови во познатите сапунски сериали од тоа време, како например Касандра.

  Риос е маж харизматичен маж кој во тоа време ги освои срцата на милиони жени по светот. Денес тој живее во САД, а неодамна се има преборено со тешка болест, која му беше диагонстицирана минатата година, рак на простатата.

  Со навремени операции од лекарите во САД, тој успеа да се пребори со оваа болест и еве денес како изгледа:

  Еден помалку знаен факт, е неговата врска со пејачката Шакира.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.