6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мигрант од Ирак е обвинет за убиство и за неколку силувања на деца во Германија

  Мигрантот Али Башар од Ирак е обвинет за силување и убиство на 14-годишно девојче од Германија, како и за неколку силувања на други деца. Тој бил одбиен на барањето за азил во Германија, објави „Дејли мејл“.

  Башар побегнал во Ирак, откако во мај минатата година ја претепал, силувал и задавил 14-годишната Сузан Мари Фелдман, во близина на неговото засолниште за бегалци во градот Весбаден.

  Дваесет и едногодишниот мигрант се вратил во северен Ирак, но поради непостоењето на формален договор меѓу Ирак и Германија, префрлен е во Германија, каде против него е поднесена кривична пријава.

  Тој се товари и за силување на 11-годишно девојче од април 2018 година, откако ја заклучил во неговата соба, како и за уште едно силување што се случило следниот месец во близина на супермаркет.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.