6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  МЗТ стартуваше со подготoвките

  Со четворица од досега потпишаните странци, без тројцата македонски репрезентативци и со играчи од младинскиот погон,  МЗТ Скопје Аеродром ги почна подготовките за новата сезона, во која ќе настапува во Еврокупот, АБА-лигата и во двете домашни натпреварувања и која се совпаѓа со 50-годишниот јубилеј од формирањето на клубот.

  mzt

  Новиот тренер Емил Рајковиќ и неговиот асистент Александар Јончевски на првиот тренинг на располагање ги имаа српските интернационалци Урош Лучиќ и Ѓорѓе Дреновац, Хрватот Јуре Лалиќ и Американецот Џош Скот, како и Лука Петровски, Андреј Цветковски и Михајло Арсоски, кој и сезонава ќе биде позајмен на тимот на АВ Охрид.

  На паркетот во салата „Јане Сандански“ беа и талентираните Бојан Јовановски, Стефан Донаковски, Леонид Тодоровски, Петар Прентовиќ, Мартин Милески и Дарко Порјазов од младинската школа на клубот, кои добија шанса да научат нешто ново од поискусните, но и да покажат дека заслужиле шанса да работат со првиот состав на МЗТ Скопје.

  Шарлон Клоф има обврски кон репрезентацијата на Холандија и ќе се приклучи до завршувањето на квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2017 исто како и членовите на селекцијата на Македонија – Марко Симоновски, Љубомир Младеновски и Адем Мекиќ. Доаѓањето на Американецот со македонски пасош, Џеремаја Мејси, се очекува до крајот на неделата.

  Според планираното, кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром првиот дел од подготовките ќе го одработат во матичната сала, под будното око и на полскиот стручњак за кондициска подготовка, Бартош Бибрович. Тој е поранешен соработник на Рајковиќ во таборот на Сласк Вроцлав, а беше и во комбинација за работа во стручниот штаб на репрезентацијата на Македонија во пресрет на ланското ЕП во Загреб.

  Планирани се шест-седум пријателски натпревари, а засега официјално е потврден само настапот на меморијалниот турнир „Мирза Делибашиќ“, на кој ќе учествуваат уште и домаќинот Босна Ројал, Цедевита и Будуќност, а каде што „металците“ ќе одиграат две средби.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.