6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  МЗТ немоќен против Црвена звезда

  Актуелниот шампион во АБА лигата, Црвена звезда, во Скопје ја продолжи победничката низа во оваа конкуренција. Белградскиот тим до 14-та победа во исто толку натпревари стигна против МЗТ, откако во Скопје победи 93:73.

  Единственоот евролигаш од овој регион во текот на целиот натпревар ја имаше контролата врз игата, а клучната предност ја стекна во третата четвртина.

  Иако МЗТ нешто подобро го отвори мечот, поискусниот и поквалитетниот тим беше тој кој ги контролираше настаните на теренот. Во првите две четвртини предноста на Црвена звезда најчесто изменуваше осум поени.

  Мечот беше решен во третата четвртина кога МЗТ немаше решенија во нападот и со своите грешки му овозможи на противникот да постигне неколку лесни поени. во овој период со серијата 19:2 Црвена звезда стигна до максималните 25 поени предност. Гостите третата четвртина ја добија со 30:15.

  Убедливата предност му дозволи на гостинскиот тренер Радоњиќ, во последниот период да игра без Јовиќ, Дангубиќ, Митровиќ, Кузмиќ.

  „Малку се плашев како ќе одговориме на овој меч, кој доаѓа по нецели 48 часа од нашата победа над Макаби. Сепак играчите одиграа добро, осбено во третата четвртина. Сега ни престои една серија на тешки натпревари, во вторник гостуваме во Атина кај Олимпијакос, а во АБа лигата не чека и гостување кај Цедевита, доколку таму успееме да победиме ќе биде одлично“, рече по мечот тренерот на Црвена звезда, Дејан Радоњиќ, кој им се заблагодари на навивачите и на домаќинот за гостопримството.

  МЗТ и на овој меч ги покажа сите слабости, осоено во одбраната, каде на противмикот му дозволи да постигне многу лесни поени. Оправдување за лошата игра не може да биде намалената ротација во ростерот предизвикана со неиграњето на Ѓуровски, Тејмс и Кларк.

  „Моите играчи мора да разберат дека мечот се игра од почетокот до крајот, дека во текот на целиот натпревар треба да се борат. Тоа ќе биде важно за мечевите кои следат. На противникот му дозволивме многу лесни поени, лошо затворавме во рекетот“, рече Анте Назор тренерот на МЗТ.

  Центрите беа најефикасни кај МЗТ, Скот постигна 23, а Лалиќ 15 поени, а двоцифрен број на кошеви постигна уште само Клоф (12).

  Кај Црвена ѕвезда меѓу стрелците се запишаа 11 од 12-те играчи, најдобар беше Јовиќ со 11 поени и 10 асистенции, а најефикасен Дабубиќ со 16 поени (10 во третата четвртина), двоцифрен број на поени постигнаа уште Волтерс и Бјелица, двајцата по 12.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.