6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  МЗТ најде замена за Мејси, во „Јане Сандански“ пристигнува британски репрезентативец

  Кошаркарскиот репрезентативец на Велика Британија, Даниел Кларк (28 год., 210 см.) е нов член на МЗТ Скопје Аеродром, откако во четвртокот и официјално ги заврши сите формалности околу потпишување договор со актуелниот македонски шампион.

  daniel_klark

  Даниел Кларк изминативе десетина години настапуваше во силната шпанска АЦБ-лигата и тоа почнувајќи од тимот на Естудијантес, каде што пред точно една деценија го имаше сениорското деби на 18-годишна возраст, преку Бреоган во следните две сезони како позајмен играч, Лаборал Куча, Сарагоса, Фуенлабрада до Андора Морабанк, каде што во минатиот шампионат настапуваше заедно со македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски.

  Кларк летово беше дел од селекцијата на Велика Британија, за која дебитира во 2009 година и со која играше на ЛОИ 2012 во Лондон, во квалификациите за ЕП 2017, каде што беше во иста група со Македонија.

  Новиот член на аеродромци на шесте одиграни средби оствари завиден просек од 13,7 поени и 4,7 скока и тоа за нецели 20 минути поминати на паркетот. Британците, кои се пласираа за следниот континентален собир, остварија победи во двата меча против жолто-црвената селекција (96-79 дома и 89-62 во Кавадарци). Кларк на првиот дуел постигна 10 поени (2/4 за 3п, 1/4 за 2п, 2/3 за 1п) заедно со осум скока и четири асистенции додека на втората средба беше уште порасположен со учинок од 21 поен (4/7 за 3п, 4/7 за 2п, 1/1 за 1п) и пет скока.

  Британецот во таборот на МЗТ Скопје Аеродром доаѓа на местото на Џеремаја Мејси, со кого неодамна беше раскинат договорот. Неговото деби во сино-белиот дрес се очекува веќе в недела против Карпош Соколи на домашен терен во рамки од 6. коло од АБА-лигата. к

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.