6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  МЗТ и Карпош Соколи финалисти во Суперкупот

  МЗТ Скопје и Карпош Соколи ќе се борат за првиот трофеј на домашнатат сцена, откако со победите над Фени индустри, односно Куманово, изборија пласман во финалето на Суперкупот.

  mzt

  Актуелниот шампион и бранител на трофејот во Суперкупот, МЗТ, во првиот меч на турнирот, кој се игра во „Јане Сандански“, го декласира Фени индустри со 83-50. Американецот, кој ова лето пристигна во екипата од Аеродором, Џошува Смит со 14 кошеви го предводеше МЗТ.

  Малку повеќе неизвесност имаше во вториот полуфинален дуел во кој Карпош Соколи славеа 82-72 против Куманово. Најефикасен играч на натпреварот беше Данило Мијатовиќ од Куманово со 21 поен.

  Финалниот меч ќе се одигра в петок од 20:30 часот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.