6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  МЗТ го потврди трансферот на Синовец

  Српскиот бек Стефан Синовец (28) се врати во екипата на МЗТ Скопје со која потпиша договор до крајот на сезоната. Лошиот старт во новата сезона, три порази во исто толку натпревари и повредите на Лалиќ и Дреновац, го натераа раководството на МЗТ да го ангажира искусниот кошаркар.

  stefan sinovac

  Стефан Синовец добро ја познава средината во која доаѓа, тој во два пати бил играч на МЗТ, во сезоната 2013/2014, а потоа по кусиот престој во Солнок во 2014, се врати во тимот и ја одигра до крај сезоната 2014/2015.

  Синовец кој е висок 195 сантиметри е бек шутер, но може да игра и како ниско-крило, позиција која е дефицитарна кај МЗТ по повредата на Дреновац.

  Дебито на Синовец во МЗТ ќе биде на натпреварот против Цибона кој ќе се одигра в недела.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.