6 C
Skopje
четврток, октомври 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  ДАЛИ ГИ ИМАТЕ ОВИЕ РАНИ НА УСТАТА? Ве предупредува за сериозна здравствена состојба

  Белите и многу иритирачки рани во устата кои пецкаат и болат при контакт со јазикот или храната се нарекуваат рани. Ако сте...

  ШТО ДА ПРАВАМ? Бремена сум со бившиот кој ме изневеруваше: Сега не можам да издржам и не го сакам во својот живот

  Таа дозна дека е бремена неколку недели по раскинувањето со нејзиниот поранешен дечко „Бевме заедно нешто повеќе од две години и тој цело време се...

  МЗТ во група со две поранешни евролигаши екипи

  Врвна кошарка ќе се игра оваа сезона во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, откако македонскиот шампион МЗТ ја прифати понудата да настапува во Еврокупот, а во четвртокот ги доби ривалите во првата фаза.

  mzt_grupi

  МЗТ, во првата фаза во Еврокупот, ќе се натпреварува во Ц групата, а за противници ќе има два тима кои минатата сезона играа во Евролигата (Уникаха и Баерн Минхен), еден ривал од АБА лигата (Будуќност од Подгорица), односно руски Зенит и шпанска Мурсија.

  Првиот меч МЗТ ќе го одигра на 12.октомври во Малага, против Уникаха, додека од групата прв во Скопје ќе гостува Зенит на 19.октомври. Првата фаза во Европкупот е предвидено да заврши на 14.декември, за кога е предвидено во Скопје да гостува Мурсија.

  Во Еврокупот ќе стартуваат 24 екипи, поделени во четири групи, а пласман во наредната рунда ќе изборат најдобрите четири тима од секоја група. Потоа ќе бидат формирани нови четири групи со по четири екипи, ќе бидат одиграни шест кола, а по две најдобри од секоја група ќе се пласираат во четвртфиналето кога ќе започне плејофот.

  Во четвртфиналето, полуфиналето и финалето ќе се игра на три победи, а тимот кој ќе го освои Еврокупот ќе избори директен пласман во Евролигата.

  Еврокуп сезона 2016/2017:

  Група А: Нижњи Новгород, Гран Канарија, Цедевита, Зјелона Гора, АЕК Атина, Литкабелис

  Група Б: Химки, Алба, Билбао, Лијетувас Ритас, Волгоград, Партизан

  Група Ц: Уникаха, Баерн Минхен, Мурсија, Будуќност, Зенит, МЗТ

  Група Д: Локомотив Кубан, Валенсија, Олимпија, Хапоел Ерусалим, Улм, Фуенлебрада.

  Latest Posts

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  ДАЛИ ГИ ИМАТЕ ОВИЕ РАНИ НА УСТАТА? Ве предупредува за сериозна здравствена состојба

  Белите и многу иритирачки рани во устата кои пецкаат и болат при контакт со јазикот или храната се нарекуваат рани. Ако сте...

  ШТО ДА ПРАВАМ? Бремена сум со бившиот кој ме изневеруваше: Сега не можам да издржам и не го сакам во својот живот

  Таа дозна дека е бремена неколку недели по раскинувањето со нејзиниот поранешен дечко „Бевме заедно нешто повеќе од две години и тој цело време се...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.