6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Ме изневери со кумот, ден пред свадбата, ПА СЛЕДЕШЕ НОВ ШОК

  Прељубата никогаш не е, ниту може да биде пријатна, но што да се каже кога ќе се дознае дека сопругата го изневерила сопругот со неговиот кум!
  „Бев задоволен. Го обожавав нашиот хаотичен брачен живот и сопругата со која се оженив пред 15 години“, вели овој жител на Англија.

  Додава дека се се распаднало кога дознал дека ден пред нивната венчавка сопругата го изневерила.„Таа ме изневери со мојот кум. Целосно ме уништи “, вели тој и продолжува: „Открив случајно неодамна кога имавме мал коктел кај нас дома. Таа коментираше нешто чудно за мојот кум, а јас и одговорив: „Па, ти секогаш го сакаше, нели?“.
  Вели дека изгледот на нејзиното лице бил одраз на чиста паника.
  „Веднаш ми стана јасно дека нешто не е во ред и почнав да ја испрашувам. Помина некое време, но на крајот ми призна дека во пресрет на венчавката отишла кај него за подготовката за свадбата, но имале секс“, вели тој.

  Сега е избезумен и се грижи што ќе биде со нивните две деца.
  „Барам изговори за да излезам надвор, или ја средувам гаражата или ја чистам градината цел ден“, објаснува Англичанецот.

  Посочува дека децата забележале дека нешто не е во ред, но се шокирал кога ја одбрале нивната мајка.„Не можам да поднесам да бидам во иста просторија со неа. Таа ме замоли да разговараме, но јас не сум во можност да го сторам тоа. Кога дознав за измамата, истрчав до куќата на мојот кум, и од вратата почнав да викам дека веќе не сме пријатели. Сепак, ми беше жал за неговата сопруга, која беше зад него, бидејќи сфатив дека таа не знае ништо за аферата на нејзиниот сопруг“, рече тој

  На крајот од својата исповед додаде дека се чувствува како безвреден идиот.
  „Сериозно размислувам за развод, бидејќи не гледам како би можел да и простам за ваквото предавство“, заклучи тој.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.