6 C
Skopje
четврток, јуни 1, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Меџик: Леброн е еден од петмината најдобри во историјата

  Ирвин Меџик Џонсон, легендарниот ас на ЛА Лејкерс, изјавил дека Леброн Џејмс по освоената титула со Кливленд Кавалирс, покажал дека е најдобриот играч во светот.

  klivlend_lebron

  Кливленд, во ноќта меѓу неделата и понеделникот славеше во мајсторката против Голден Стејт и ја освои првата НБА титула во историјата на франшизата. „Кралот Џејмс“ блескаше во финалето, особено во последните три натпреварa кога успеа да го спаси својот тим од амбисот.

  Кливленд стана првиот тим во НБА историјата кој загубил во три од првите четири натпревари од финалната серија, а потоа ја освоил титулата.

  „Леброн реши да ја преземе одговорноста во последните три натпреварa. Го направи она што го прават големите играчи и ја донесе титулата дома во Охајо. Тоа што го освои овој трофеј го зацврсти неговото наследство, како на еден од петмината најдобри на сите времиња“, напишал на Twitter легендарниот Меџик Џонсон.

  „Тој го одржа своето ветување дека титулата ќе ја донесе во Кливленд и сега никој не може да му биде лут доколку реши да замине. Исто така, повеќе не може да постојат ‘хејтерите’ на Леброн, со овој трофеј тој покажа дека е најдобриот во светот“, дополнил Меџик.

  Легендарниот кошаркар кој со ЛА Лејкерси освоил пет шампионски титули кусо ја прокоментирал и играта на Голден Стејт во решавачкиот натпревар.

  „Лоша селекција на шутот, особено за три поена, ги чинеше титула. Сега сите се прашуваме што ќе се случи со нив. Ќе мора да се подобрат доколку сакаат повторно да се борат за титулата“.

  Леброн Џејмс го доби признанието за најкорисен играч во големото финале, на седумте натпревари тој оствари просечни 29,7 поени, 11,3 скока и 8,9 асистенции./

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.