6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Мемеди еден од најуспешните спортисти по Куглање во Македонија

  Ибрахим Мемеди (роден во 1989 г. во Скопје ) македонски репрезентативец,кој во моментот настапува за КК.Макпетрол и моментален капитен на истиот клуб е меѓу најуспшните спортисти во Македонија.

  Неговата кариера ја започна во КK.GTC, два пати избран како шампион во категоријата Junior до 23 години,и два пати вицешампион во категоријата Senior. Како познати успеси за Мемеди се: Светското првенство за јуниори одржан во Германија во 2012 г. каде што успеа да се пласира во 4-то место,а најголем успех е Светското екипно првенство за сениори одржан во Унгарија,каде што успеа да освојат сребрена медалја со репрезентацијата на Македонија. Меѓународниот меморијален турнир ,,Гаврило Гаврилски” кој се одржа во Скопје во 2015 година,домаќинот КК.Макптерол,актуелниот светски клупски шампион „Подбрезова” (Словачка), Борац од Бања Лука (Босна и Херцеговина), како и тимот на Црвена Ѕвезда од Белград (Србија),вреди да се истакне дека Ибрахим Мемеди успеа да се пласира како втор рангиран на тој меѓународен турнир со 662 поени, 4 по малку од светскиот првак и рекордер Вилмош Заварко со 666 поени.

      

   

  Очекувања:

  поединечно како и секој спортист така и Мемеди очекува и вложува голем труд за да дојде до некој медал од светско првенство во поединечна конкуренција. Мемеди со екипата на Макпетрол го чека светски куп сега во почеток на октомври и има големи шанси за да се пласира во лигата на шампиони. Како капитен на КК.Макптерол тој ќе биде презадоволен ако тоа го остваруваат.

  Составот на КК.Макпетрол го сочинуваат и други успешни играчи и тоа :

  Виктор Николовски( играч и тренер ) Сашо Трпковски,Александар Соколовски,Игор Беличански,Дане Јакимовски,Павле Даниловски,Горан Стојановски,Ивица Матиќ,Кристијан Костов,Александар Карталов.

  Секретар на клубот: Николче Крстев

  Претседател: Лубомир Тодоровски

   

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.