6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Меколи Калкин проговори за својата врска со кралот на попот

  Актерот и поранешна ѕвезда на филмот „Сам дома” Меколи Калкин (38), се појави во поткастот кај актерскиот колега Мајкл Розенбаум (46) и во оваа пригода зборуваше за едно дамнешно пријателство кое отсекогаш им изгледаше чудно и несфатливо на сите од страна гледано.

  Во времето на својата најголема детска слава, Калкин беше пријател со кралот на поп-музиката, Мајкл Џексон, кој, наводно, го обожавал Меколи и сакал да се дружи со малолетната ѕвезда, иако меѓу нив имаше разлика од 22 години. Поранешното пријателство изгледа доста вознемирувачки, бидејќи Џексон во неколку наврати е обвинет за сексуално насилство врз деца. Сепак, Калкин застана во одбрана на својот поранешен пријател.

  „Се сеќавам на него како на мила, забавна и симпатична личност. Знам дека тоа од страна сега изгледа чудно, но сигурен сум дека тој имал добри намери и навистина бевме вистински пријатели во тоа време“, се присетува актерот на 90-тите години.

  Пријателството со една од најголемите ѕвезди во светот на Меколи во тие години му се чинеше сосема нормално, речиси како нешто што им се случува на сите, и не создавал никаква фама од односот со кралот на попот. Актерот, како момче, спиел неколку пати кај Џексон на неговиот имот.

  И додека го бранеше Мајкл од обвинувањата за кои беше обвинет, тој не избра убави зборови за својот татко.

  „Тој е еден комплициран човек, никогаш не можете да го направите горд. Мислам дека тој едноставно не требаше да има деца и дека е лош”, додаде Калкин, кој не зборува со својот татко уште од неговата петнаесетта година.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.