6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Медицински феномен: Повторно забремени додека е бремена – еве што се случува со децата сега!

  Во период од само 10 дена, една жена двапати останала бремена.

  Верувале или не, можно е.Така и се случи на Кели Хил, која забременила два пати во период од десет дена.

  Имено, Кајли и нејзиниот сопруг не можат да имаат деца бидејќи има проблем со јајниците и не овулира. Откако добила хормонска терапија, Кели забременила двапати. Овој феномен е толку редок што во светот се забележани само 10 такви случаи.

  Тоа ретко се случува, но мене ми се случи. Веќе бев бремена кога се појави вториот фетус. Значи, моите бебиња се со разлика од 10 дена, објаснува Кали, пренесува Daily Mail.

  Уште поизненадувачки е тоа што со сопругот била интимна само еднаш.

  – Размисли за тоа. Неговата сперма преживеала 10 дена за да оплоди друга клетка, изненадувачки, изјави Кајли, која се породила во декември минатата година.

  Девојките, Оливија и Шарлот, покажаа голема разлика во тежината и развојот по раѓањето, но сега се и здрави и среќни девојчиња за прв роденден.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.