6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Меган откри кое име ѝ се допаѓа за нејзиното бебе

  Меган Маркл многу се разборе за време на посетата на градот Биркенхед со нејзиниот сопруг Хари. Покрај тоа што откри дека е бремена шест месеци и дека бебето ќе се роди во април, таа исто така ги коментираше потенцијалните имиња за бебето.

  Во толпата беше седумгодишната Меган Редфорд, која изјави за Тајмс дека ѝ предложила неколку имиња на војвотката од Сасекс.

  „Ја прашав дали бебето ќе се вика Ејми ако е девојче, и таа одговори:’Тоа е многу убаво име, ми се допаѓа, ќе мора да размислиме за тоа'”.

  Меган, наводно, на насобраните им признала дека таа и Хари дури и не го знаеле полот на бебето бидејќи сакале да бидат изненадени.

  Ако бебето се роди во април, можеби ќе го дели роденденот со најмладото дете на братот на Хари, Вилијам, принцот Луј, кој е роден на 23 април. Или дури и со кралицата Елизабета, која е родена на 21 април 1926 година.

  За време на посетата на Биркенхед, Меган пиеше чај од нане наместо омиленото кафе, а принцот Хари, наводно, рекол дека медитира секој ден за да се подготви за татковството.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.