6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мајка ѝ почина ненадејно: Она што го виде во домот ѝ го промени животот!

  Британката Шерон Хил останала шокирана од светлината во облик на срце која ја забележала на фотографијата направена во куќата на нејзината мајка Ајрин која ненадејно починала на 91 година.

  Оваа жена им раскажала на медиумите дека срцето е „порака“ од мајка ѝ.

  Таа смета оти ова е знак дека мајка ѝ е во добри раце и на оној свет.

  „Прво помислив дека е некоја монтажа, затоа што во принцип сум човек кој не верува во чуда. Сепак, срцето кое се појави на фотографијата направена од агентот за недвижности кој лично го ангажирав е премногу совршено за нешто друго да би било во прашање“, вели 59-годишната Шерон.

  Таа одлучи фотографијата да ја урами и да ја закачи над каминот во својата куќа. Тврди дека истата ѝ донела спокој.

  „Мислам дека ова е знак јас и мојата сестра да знаеме дека нашата мајка е на добро место и дека ни испраќа љубов“, уверена е Шерон.

  Фото: Фејсбук/Шерон Хил

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.