6 C
Skopje
вторник, јуни 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  Дали e љубов и како да се опише: 71-годишна жена се омажи за нејзината 17-годишна вистинска љубов. Раскажува среќниот пар

  Што мислите за вистинската љубов, без разлика на разликата во годините? Секојдневно гледаме примери околу нас - постар маж, лудо вљубен во својата млада...

  И вие наросувате сол на прагот: Ако не го правите тоа, поскоро започнете, а еве и зошто

  Можеби изгледа чудно, но од памтивек, солта се користеше како средство за чистење. Сол – одлична супстанција за дезинфекција и чистење на разни предмети...

  Мајка родила здраво бебе 6 недели подоцна, таа почувствувала дека нешто не е во ред и лекарите направиле ултразвук, а таму ШОК

  Елиза почувствувала дека нешто не е во ред. Елиза Курби и нејзиното момче Бен дознале дека ќе станат родители и биле среќни поради тоа.

  Нивната преубава ќерка, Чарли, е родена како многу здраво бебе, но како што минувале неделите, Елиза почувствувала дека нешто не е во ред.

  Младата мајка била изморена и имала чувство дека повторно е бремена. Но, како што поминале само шест недели од породувањето, тие мислеле дека е поради тоа што имала бурна година.

  Почетокот на новата врска, бременоста и породувањето ја исцрпиле.

  – Бев исцрпена од обидот да сфатам како е да се биде мајка, но еден месец по породувањето, се чувствував навистина уморна. Сите ми зборуваа дека ќе дојдат непроспиени ноќи, но не ме убедиле во тоа – се сеќавам дека погледнав во Бен и кажав: Мислам дека сум бремена. Тој само се насмеа.

  Тие веќе имале хаос дома со новороденче – за друго бебе било невозможно. Но Елиза била убедена дека е бремена. Четири тестови за бременост го потврдиле нејзиното сомневање.

  Следниот чекор беше да посети лекар кој ќе ги направи наодите. Ултразвукот покажал дека е во право, но докторот имал нешто друго да им соопшти.

  – На техничарот му беше непријатно, но конечно рече, изгледа, уште е рано … но … мислам дека се две. Излезе дека тоа е точно. Бев толку исплашена, но сепак бев многу возбудена – мислам дека секој има тајна желба да има едноклеточни близнаци.

  Џек Ентони Ричард и Џорџ Вулф Хари се родиле како совршено здрави бебиња – Бен, Елиза и Чарлиз едвај чекаа да го запознат остатокот од своето семејство.

  Иако имаат три деца, од кои ниту едно нема една година, Елиза и Бен се презадоволни.

  Latest Posts

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  Дали e љубов и како да се опише: 71-годишна жена се омажи за нејзината 17-годишна вистинска љубов. Раскажува среќниот пар

  Што мислите за вистинската љубов, без разлика на разликата во годините? Секојдневно гледаме примери околу нас - постар маж, лудо вљубен во својата млада...

  И вие наросувате сол на прагот: Ако не го правите тоа, поскоро започнете, а еве и зошто

  Можеби изгледа чудно, но од памтивек, солта се користеше како средство за чистење. Сол – одлична супстанција за дезинфекција и чистење на разни предмети...

  АКТУЕЛНО

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Отидов да се вакцинирам и и испратив фотографии на мајка ми. Таа ми одговори: „Па, ти си сега ОВЦА“ и така започна СЕМЕЈНИОТ КОНФЛИКТ

  Британецот по име Лоренс имал 23 години кога дознал дека никогаш не примил вакцина. Тој дозна за тоа во клиниката на...

  Ми рече, или вака ќе правиш, или да си ги собереш „парталите“ и да те нема – си ги собрав

  Човекот за кој се омажив, многу го сакав иимав чувство дека го познавам цел живот. Бевме долги години во врска и навистина изгледаше дека,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.