6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мајка ми ме напушти кога бев дете. По 21 година, таа одеднаш се врати…

  Моето детство не беше лесно. Кога нашето семејство го надминаа финансиските тешкотии, мајка ми нè напушти за поперспективен додворувач. Таа не сакаше да ја жртвува својата благосостојба и да живее во сиромаштија.

  Татко ми ме држеше на нозе иако беше многу вознемирен поради заминувањето на неговата сопруга. Тој вложи максимални напори да ме одгледа како добра личност и да ми даде се што ми треба.

  За среќа, штом мајка ми си замина, тој беше унапреден и финансиската состојба на нашето семејство веднаш се подобри.

  Тато се обиде да ја замени мајка ми и успеа. Споделивме тајни и заедно ги поминавме сите тешкотии. И какви родендени ми приредува! На тој ден сите мои соништа се остварија.

  Сега сум студент. Се трудам да заработам дополнителни пари за да не му седам на врат на татко ми. Тој во меѓувреме повторно се ожени, се пресели кај новата сопруга и ми го остави станот.

  И тогаш кај мене дојде жената што ме остави пред 21 година. Мислите дека сакав да ја видам? Не, не ми требаше повеќе.

  Ме молеше да ја пуштам во станот. Таа инсистираше на тоа дека немам право да ја избркам затоа што ме родила. Само ја затворив вратата и реков ако не замине, ќе повикам полиција.

  Потоа таа почна да ме навредува мене и татко ми. Го извадив телефонот и почнав да го бирам полицискиот број. Дури тогаш таа исчезна.

  Плачев долго време и се обвинував себеси. Дали го направив вистинскиот избор? Татко ми ме увери и рече дека сум направил како што треба. Штета е што мајка ми не знае како е да се биде мајка.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.