6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мајка го оставила едногодишниот син да си игра со телефонот и настанал голем проблем

  Родителите раскажаа како нивното едногодишно дете купувало на телефон и потрошило речиси 1.500 фунти за мебел за семејниот дом.

  Мајката на момчето Маду Кумар од Њу Џерси, САД, раскажала како нејзиниот син купил мебел од Волмарт и дознал дури кога робата пристигнала на вратата, пренесува „Мирор“.
  Таа била изненадена кога во нејзината куќа донеле кутии со стока. Таа веднаш ги прашала сопругот и постарите деца дали знаат што се случува.

  Се испостави дека зад набавките стои нејзиниот мал едногодишен син, се вели во извештаите. Имаше купено цветни штандови и столчиња. Дел од робата била на неколку парчиња. „Дојде човек со кутија и ја остави на вратата. По него дојде уште една, повеќе кутии, редица“, изјави Маду Кумар, пренесува News12.

  Семејството се преселило во нов дом, а Маду барал можен мебел за купување, додавајќи го во виртуелна количка.

  22-месечното дете, кое сакало да си игра со телефонот, решило да го притисне копчето за да ја потврди уплатата.
  Семејството проценува дека околу 75% од робата е веќе испорачана, но за среќа Волмарт ги увери дека ќе ги рефундираат сите набавки што не ги сакаат.

  Неговата мајка рече: „Тој ги сака телефоните затоа што ги гледа сите со телефони, неговите браќа и сестри секогаш се зафатени со своите телефони. Мислам дека и сега му треба телефон.

  Таа не му се налутила на момчето и признала дека треба да ја зголемат безбедноста на телефоните со лозинки за да не го повторат тоа.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.