6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мајка го запали Интернетот: “Нема да го учам 5-годишниот син да чита, ова е поважно”

  Нема да го учам моето дете да чита на пет години. Не ме сфаќајте погрешно, ние читаме, но сакам да го научам поважни работи. Со оваа изјава мајката кристи од Амeрика го запали Интернетот.

  – Ние уживавме во серијалот Хари Потер, но не го учам детето да чита, барем не сеуште, бидејќи има поважни непта. Го учиме да биде добар спортист, да гради, го учиме да вежба, да биде здрав, да игра со другарите. телото ќе му треба целиот живот и важно е да знае како да живее активно и здраво, а не да седи цел ден.

  Го учиме да пробува, да греши и да наоѓа решенија. Го учиме да ја сака природата, дека клучот на среќата е да се фокусира на позитивното наместо да се жали на тоа што го нема, вели мајката.

  Таа вели можеби нема да се појави во градинка со напредни вештини, но ќе знае многу за животот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.