6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Маријана ја раскажа својата приказна: “Дадов 200 евра и бисери на свадба,за малку ќе ме уништеа”

  Маријана од Ужице решила да го раскаже непријатното искуство од свадбата на нејзината братучетка. Имено, сакала да направи убава работа, но нејзината тека за малку ќе и го уништила денот.

  -Мојата кума се омажи во неделата, а јас однесов 200 евра и бисери како подарок. Бисерите не се ефтини, а сакав да има некој спомен од мене засекогаш, а да не целиот подарок го стави во некој апарат кој ќе се расипе за 10 години, па да го менеува итн. И мојата мајка кога ги виде бисерите, се воодушеви. Кажа – Прексрасно, баш ќе се израдува, вели таа.

  Девојката вели дека навистина сакал да буди спомени секогаш и на тоа да се радува.

  – Кога стигнавме, секако, го дадовме ковертот, кој младенците го ставија во еден кафез за птици. Тогаш мене малку ми беше непријатно да ја извадам кутијата со бисерите, туку почекав да помине малку време , па да ја дарувам. И некаде пред тортата невестат седеше со својата мајка на невестинската маса и нешто зборуваа. Пријдов, и ја дадов кутијата, но се сплеткав, па како направив финта, и ја земав кутијата, ја отворив и и ги ставив бисерите околу врат. Тогаш врисна од среќа, веднаш ја извади огрлицата што ја носеше. Но тогаш се случи многу непријатна сцена. Нејзината мајка правеше гримаси, ништо не разбирав. А потоа не замоли да излеземе надвор, вели Маријана за српските медиуми.

  – Ние две излеговме, тогаш почна дда ни зборува околу тоа дека бисери не треба да се поклонуваат на невеста затоа што сибмолизираат солзи и цело време во мене гледаше како да сум лоша вештерка а не роднина! Веднаш тргна да кука дека сегамладите можеби нема да имаат деца??!! Без памет…И јас реков вратете ги, не знаев, продадете ги, правете што сакате. Мислев дека ќе ме исфрли од свадбата ако продолжам да се правдам. Сепак, не. Ја спушти топката. Невестата бисерите ги остави околу врат, а вчера ми кажа дека е бремена! Сега навистина се надевам дека не испаднав глупава што не сум знаела за обичајот и дека тоа нема да ми донесе лоша среќа“, завршува таа.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.