6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Марадона ќе му се извинел на Меси

  Поранешниот аргентински селектор Диего Армандо Марадона ќе му се извини на Лионел Меси, потврдил застапникот на легендарниот фудбалер.

  Марадона, кој сега работи како тренер во втората лига во Мексико, во екипата на Дорадос, неодамна во едно интервју рекол дека Меси не е лидер на репрезентацијата.

  „Не можете да правите лидер од играч што 20 пати оди во тоалет пред почетокот на натпреварот. Не треба повеќе од него да правиме божество, и тој е човек. Во националниот тим тој е само уште еден играч“, рекол Марадона во тоа интервју.

  „Диего има намера да го побара Меси и да му се извини“, рекол застапникот на Марадона и дополнил.

  „Тој има посебен стил на говор и едноставно беше погрешно разбран“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.