6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Малку сол може да ја изгори сета завист и омраза од луѓето кои мислат лошо за тебе, само повторете по мене

  Без разлика колку е човек праведен, на неговиот пат ќе се појават лошо добронамерници и завидливи луѓе. Таква е човечката природа. Нељубезните зборови изговорени со злонамерна намера можат да повредат.

  Затоа, треба да бидете во можност да се заштитите од такво влијание. Баба ми од селото одамна ме научи да користам сол против завист. Едноставен и навидум наивен метод работи без неуспех.

  Сега ќе ви откриеме дали е можно да се заштитите од негативни влијанија и како малку сол ќе помогне во тоа.

  Солта се користи во магични ритуали уште од античко време. Најмногу за заштита и прочистување. Неговата едноставност и посебни својства го направија еден од најефикасните алатки против магија.

  Но, не треба да барате волшебник или да одите кај гледачка. Можете да се заштитите и со едноставен домашен ритуал. За ова постои едноставен ритуал. Нејзината суштина е да ги изгори сите зли клевети, клетви и лоши желби. А прстофат сол ќе го раствори сето зло.

  Важно е да се избере вистинското време за ритуалот. Погрижете се да го направите ова на месечината што опаѓа. На крајот на краиштата, во овој период најдобро е да се ослободите од се што е непотребно. Изберете вечер кога сте сами дома.

  Земете малку сол со левата рака и фрлете ја низ прозорецот, велејќи: „Ќе мавтам со раката – ќе го избришам злото, тој што сакаше зло – целосно ќе го исчистам. Вратете го доброто во мојот дом!“

  Повторете ги овие зборови три пати. Потоа земете паричка од вашите лични пари и фрлете ја откако ќе кажете „Платено!“. Не заборавајте да земете токму од парите што сами сте ги заработиле. Тоа е целиот ритуал.

  Во овој период важно е да почувствувате дека сите лоши работи ве напуштаат. Замислете како се чини дека сите зли зборови и нељубезни погледи се откинуваат од вас и летаат низ прозорецот по солта.

  Ритуалот добро помага ако чувствувате негативно влијание врз себе. На крајот на краиштата, се случува да се чувствувате лошо по разговор со некоја личност. Изгледа глупо, но не треба да замижувате пред тоа.

  На крајот на краиштата, со нивната завист и омраза, луѓето можат дури и несвесно да влијаат врз вас. Подобро е да се ослободите од негативноста отколку да ја акумулирате. И само солта на завист и омраза кон странци помага совршено!

  Ако чувството опстојува, можете да пробате посилен ритуал кој ќе ги поништи сите зли дела на вашите непријатели. Сето ова ќе ви послужи како добра одбрана и ќе ви помогне да се заштитите од негативното влијание на другите луѓе. Пазете се!

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.