6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Македонски пар засекогаш ќе ја памти средбата со баба Ванѓа: Еве што им рекла

  Моќта на баба Ванѓа е позната низ целиот свет.  Македонски пар засекогаш ќе ја памети нивната средба.

  Тие неможеле да имаат деца па жената решила да отидат кај Баба Ванѓа за таа да им помогне, но нејзиниот маж не и верувал.

  -Кога дојдовме до нејзината куќа имаше луѓе насекаде но сепак бевме упорни- рекла жената, сепак успеале да влезат а Ванѓа била многу сурова спрема нив.

  -Таа го впери прстот спрема нас и рече: Цел пат ме пцуеше, срам да ти е. Зошто дојде ако не ми веруваш? Одговорот на вашето прашање е НЕ, вие никогаш нема да имате деца!- Рекла Ванѓа

  Нивната судбина била зацртана, тие навистина никогас немале деца.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.