6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Македонските фудбалери од Австралија со „Бисер балкански“ ги дочекаа Грците

  Иако се таму со децении Македонците во Австралија не забораваат од каде отишле на печалба…а својата љубов кон татковината ја пренесуваат и на своите помлади генерации…

  Македонците од дијаспората не заборавија од каде доаѓаат, од каде им е коренот па така македонската екипа „Алтона Вардар“ и приредила „топол” пречек на грчката екипа „Оаклеј“ во првата австралиска фудбалска лига.

  Posted by Altona Magic Soccer Club on Friday, 15 March 2019

  Имено пред почетокот на натпреварот со гајдан и тапан се свирела „Бисер Балкански“, а потоа најмладите со македонското знаме во рака ио оро ги дочекале фудбалерите.

  И крајниот резултат одеше во прилог на Македонија. „Алтона Вардар“ го порази својот противник со резултат од 2:1.

  Posted by Altona Magic Soccer Club on Saturday, 16 March 2019

  Извор: Република

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.