6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Македонија во Aspire Magazine, специјално издание на Travel Weekly за луксузен туризам

  Агенцијата за промоција и поддршка на туризам на Република Македонија се појави во Aspire Magazine, специјалното издание на Travel Weekly за луксузен туризам.

  skopje_ukraseno

  Лела Крстевска, директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризам, даде интервју за овој магазин, потенцирајќи ги природните убавини на Македонија и потенцијалите со кои располага за овој вид на туризам.

  Поради покажаниот интерес од британската публика, Агенцијата за промоција и поддршка на туризам оваа година во ноември ќе учествува на Aspire Forum, организиран од Travel Weekly Group, каде ќе се остварат средби со над 50 тур оператори пред кои ќе биде презентирана туристичката понуда за луксузен туризам.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.