6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Македонија во квалификациите без Дамјан Стојановски

  Македонската кошаркарска репрезентација до крајот на квалификацискиот циклус ќе биде без Дамјан Стојановски, кој неколку месеци ќе биде надвор од кошаркарските терени поради повредата на страничниот лигамент на коленото.

  damjan stojanov

  Дамјан Стојановски се повреди во првото полувреме на натпреварот во Лондон против Велика Британија. Тој на овој меч кој Македонија го загуби со 96-79, одигра само девет минути.

  Македонија, квалификациите го продолжува в среда, кога во Кавадарци ќе гостува Унгарија, која по првите две кола има две победи.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.