6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  Маж ја остави сопругата преку писмо, а кога го прочитал нејзиниот одговор сигурно се онесвестил

  „Драга жено,

  Го пишувам ова писмо за да те известам дека те оставам засекогаш. Јас бев добар сопруг седум години, но не добив ништо за возврат. Последните две недели беа особено ужасни. Капката што ја прелеа чашата беше повик од твојот шеф, кој рече дека си ја напуштила работата.

  Минатата недела се врати дома и не забележа дека имам фризура која е невообичаена, го подготвив твоето омилено јадење за вечера, па дури и облеков нови свилени гаќи.

  Изеде сè за две минути, ја гледаше твојата сапунска серија и отиде директно да спиеш. Не сум слушнал да речеш дека ме сакаш, не сакаш да сториш нешто што ги врзува мажот и жената.

  Или се гледаш со некого, или не ме сакаш повеќе. Во секој случај, те напуштам!
  Твојот поранешен сопруг.

  Одговорот на жената:

  „Драги поранешен мажу,
  Долго време, ништо не ме задоволи како твоето писмо.

  Во право си, ние сме во брак веќе седум години. И што викаш? Добар сопруг, а? Ха, ха, далеку си од тоа, далеку ..

  Гледам сапунски серии бидејќи ми стана досадно твоето готвење. На крајот на краиштата, во последно време ни тоа не помогна многу.

  Ја забележав твојата нова фризура минатата недела, а сè што сакав да кажам беше: „Изгледаш како баба!“. Бидејќи мајка ми ме научи да кажувам добри работи или да молчам, се решив да молчам.

  И кога го готвеше моето омилено јадење, мора да ме мешаше со сестра ми, затоа што не јадам свинско месо веќе седум години.

  Патем, за твоите нови свилени гаќи … Забележав, но немав коментар кога видов дека тие сè уште имаат етикета од 49,99 долари. Веројатно е случајност, но токму тоа утро, сестра ми позајми 50 долари од мене…

  Без оглед на тоа, сепак те сакав и мислев дека ќе ги решиме сите наши несогласувања. Така, кога ја освоив лотаријата од 10 милиони долари, ја напуштив работата и купив два билети за Јамајка. Но, кога се вратив дома, го најдов твоето писмо. Па, што да кажам, ништо не се случува без причина …

  Се надевам дека ќе бидете среќни во вашиот нов живот. Мојот адвокат рече дека благодарение на твоето писмо, нема да ги добиеш парите од мене. Па … Поздрав срце!

  Твојата поранешна сопруга, богата и слободна!

  П.С. Не знам дали некогаш сум ти кажала, но сестра ми Карла на раѓање беше Карло…

  Имајтe убав ден! “

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.