6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Маж со чекан уби готвач и повреди две лица во ресторан во Бруклин

  Маж со чекан синоќа влегол во ресторан во Бруклин и нападнал тројца вработени, претепувајќи го до смрт готвачот и нанесувајќи им сериозни повреди на уште две лица, соопшти полицијата во САД.

  Не се јасни мотивите зошто беше 34-годишниот маж влегол во ресторанот во близина на пристаништето во 5 часот попладне, и ги нападнал вработените во објектот.

  Повредените се однесени во болница, каде што била починал 34-годишниот кувар Фуфаи Пан.
  Во критична состоба се другите двајца повредени, од едниот е 60-годишниот сопственик на ресторанот и 50-годишниот менаџер на објектот.

  Детективот Џорџ Цуровакис рече дека напаѓачот бил уапсен во близина на местото на убиството. Пронајден е и чеканот со којшто бил извршен нападот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.