6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Маж од Скопје: Живеев со жена која ме силуваше – и психички и физички

  Петар е скопјанец кој со години не може да ги излечи траумите од пеколниот брак со жена за која веруваше дека е љубовта на неговиот живот. Оставил се за неа, но по страшните физички и психички напади решил да ја остави. Ги спакувал најосновните работи во куфер и буквално побегнал од неа.

  Ова е неговата исповед:
  На универзитетот запознав паметна, забавна и секси жена која имаше се што отсекогаш сум сонувала. Пријателите ми завидуваа што имав среќа да најдам такво девојче. Таа го напушти универзитетот и се запиша на курс за филм. Сакаше да се сместиме во едно мало градче, сакаше да откажам од сите мои пријатели и да заминам со неа, а јас идиотот го направив тоа. Имаше некои проблеми, па верував дека сака да започне нов живот на овој начин.

  Оставив се, работа, дом, пријатели, семејство и се преселивме, се преселивме во куќа во близина на едно мало градче, на среде никаде.
  Поминаа помалку од два дена од почетокот на злоупотребата. Бевме во средината на никаде, беше брутално, а јас немав каде да одам, на кого да се пожалам, а таа го знаеше тоа. Мојот пекол на земјата траеше осум месеци. Доживеав емотивно, ментално, физичко и финансиско силување. Работев од дома, но за седум месеци не видов ни денар од заработеното. Цело време се каравме, рече дека не вредам да бидам глупав. Беше зима и беше многу студено кога почна ќотекот. Ми удри шлаканица, викаше и ме удираше.

  Се бранев колку можам, дури успеав да ги скријам ножевите со кои можеше да ме нападне. Претепан и исплашен да не ме убие, тоа бев јас. Бидејќи работев од дома, ретко излегував, па ми беше тешко да излезам од дома без да ме забележи. Не ми дозволуваше да го користам телефонот освен пред неа, кога се слушав со моите родители.

  Еден ден, додека таа беше во бањата и водата течеше, успеав да излезам. Не знам колку време трчав, но успеав да стигнам до продавница и оттаму му се јавив на пријател. Му требаше малку да дојде, но дојде и ме врати на безбедно место во Скопје, кај нашите дома. Поминаа година и пол од тогаш, а јас се уште се обидувам да се соземам од она низ што сум поминал, па играм глупави видео игри.

  Се обидов да се соземам, да направам нешто за себе, но искрено, не минува ден без страв дека таа може да ми се појави на врата. Размислувам и што се случи за да ја направи таква жена, но пак се сепнам и трчам да видам дали вратата е заклучена.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.