6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  Маж од Скопје: Живеев со жена која ме силуваше – и психички и физички

  Петар е скопјанец кој со години не може да ги излечи траумите од пеколниот брак со жена за која веруваше дека е љубовта на неговиот живот. Оставил се за неа, но по страшните физички и психички напади решил да ја остави. Ги спакувал најосновните работи во куфер и буквално побегнал од неа.

  Ова е неговата исповед:
  На универзитетот запознав паметна, забавна и секси жена која имаше се што отсекогаш сум сонувала. Пријателите ми завидуваа што имав среќа да најдам такво девојче. Таа го напушти универзитетот и се запиша на курс за филм. Сакаше да се сместиме во едно мало градче, сакаше да откажам од сите мои пријатели и да заминам со неа, а јас идиотот го направив тоа. Имаше некои проблеми, па верував дека сака да започне нов живот на овој начин.

  Оставив се, работа, дом, пријатели, семејство и се преселивме, се преселивме во куќа во близина на едно мало градче, на среде никаде.
  Поминаа помалку од два дена од почетокот на злоупотребата. Бевме во средината на никаде, беше брутално, а јас немав каде да одам, на кого да се пожалам, а таа го знаеше тоа. Мојот пекол на земјата траеше осум месеци. Доживеав емотивно, ментално, физичко и финансиско силување. Работев од дома, но за седум месеци не видов ни денар од заработеното. Цело време се каравме, рече дека не вредам да бидам глупав. Беше зима и беше многу студено кога почна ќотекот. Ми удри шлаканица, викаше и ме удираше.

  Се бранев колку можам, дури успеав да ги скријам ножевите со кои можеше да ме нападне. Претепан и исплашен да не ме убие, тоа бев јас. Бидејќи работев од дома, ретко излегував, па ми беше тешко да излезам од дома без да ме забележи. Не ми дозволуваше да го користам телефонот освен пред неа, кога се слушав со моите родители.

  Еден ден, додека таа беше во бањата и водата течеше, успеав да излезам. Не знам колку време трчав, но успеав да стигнам до продавница и оттаму му се јавив на пријател. Му требаше малку да дојде, но дојде и ме врати на безбедно место во Скопје, кај нашите дома. Поминаа година и пол од тогаш, а јас се уште се обидувам да се соземам од она низ што сум поминал, па играм глупави видео игри.

  Се обидов да се соземам, да направам нешто за себе, но искрено, не минува ден без страв дека таа може да ми се појави на врата. Размислувам и што се случи за да ја направи таква жена, но пак се сепнам и трчам да видам дали вратата е заклучена.

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.