6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Маж купил куќа изградена во 1950 година и пронашол вистинско богатство внатре

  Сите знаеме какви тајни можат да се сокријат во домот на една личност. Сепак, секогаш сме изненадени од богатствата кои понекогаш се кријат во домовите на одредени луѓе.

  Таков е случајот со американскиот дизајнер на мебел Нејтан Чендлер, кој неодамна му се допадна на интернет една американска куќа изградена во средината на 1950-тите. Рекламата ја нашол на интернет, а понудата била одлична, но немало слики. Сепак, решил да ја искористи шансата и ја купил.

  „Очекував прилично непријатно изненадување, но штом отидов во мојата нова куќа и ја отворив кујната, останав без зборови. Дури и како дизајнер на мебел, никогаш не очекував да видам вакво нешто во мојот живот“, сподели Чендлер.

  Според него, таму нашол вистинско богатство од 50. И така – се зборувало дека кујната во куќата е во совршена состојба.

  Беше како да е заробена во временска капсула или јас да сум се телепортирала во 1950 година. Сè во кујната беше беспрекорно сочувано, сè беше како ново и работено“, споделува Чендлер. Всушност, апаратите никогаш не биле користени – оригиналните прирачници сè уште биле прикачени на нив.

  Шармантната кујна можеби не е за секого, благодарение на нејзиниот розов декор. Сите апарати и работни површини се опремени во оваа нежна боја и се акцентирани со сјајни хромирани завршетоци и кабинети од светло дрво.

  Има и фантастични, сега ретро букви на шпоретот и предните плочи на рерната.Погледнете ги следните фотографии за да видите какво богатство пронашол Американецот од 1950-тите.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.